11. Držák modelu a nárazník

Model je skoro hotova zbývá jen vyrobit držák, za který se bude celý model nosit. Pro ukotvení držáku jsem využil dvou přepážek, na které jsem přišrouboval dřevěné nosníky za které bude držák uchycen.

Jako vlastní držák jsem chtěl něco lehkého a tak padla volba na látkový popruh s hliníkovými úchyty. Popruh je uchycen třemi šrouby na každé straně přes hliníkové úchyty do trupu lodi.

Hliníkové úchyty

Hliníkové úchyty budou mít dvě funkce a to chytit popruh k trupu a držet dělící přepážku prostoru pro návnadu. Na obrázcích je vidět postupná konstrukce hliníkových držáků.

No a dělící přepážka nakonec

Nárazník

Když už bylo loď za co chytit, byl potřeba udělat nárazník kolem celého trupu. Nárazník bude sloužit samozřejmě jako tlumič případných nárazů loďky na překážky a také jako kryt spoje horní a dolní části trupu a též jako kryt spojovacích šroubů (proto také ten ""U" profil. Pravda je, že se trochu hůře skládá horní díl se spodním ale to je daň za ochranu proti ostřikující vodě.

Po trochu googlení nakonec padla volba na "U" profil z tvrdší gumy o rozměrech 30 x 20 mm, přilepený po celém obvodu trupu.

Do profilu jsem nanesl již zmíněné lepidlo v tubě a přilepil jsem v jednom kuse profil na horní část trupu.

No a to je výsledek.