7. Vyklápění návnady

Ač se na začátku zdálo, že s mechnismem vyklápění návnady nebude žádní problém, tak mi to zabralo hodně času a nervů, než jsem dospěl do konečné fáze. Vyklápění by mělo být rozděleno na dvě poloviny přičemž by se každá polovina měla ovládat na samostatném kanálu a tudíž vyklápět nezávisle na té druhé. Jednoduchá věc - dvě desky z hliníkového plechu o síle 3 mmm se budou vyklápět samovolně směrem k hladině vody a bude tam nějaká zarážka, která tyto desky uvolní.

Vyklápění s uchycením vepředu a vzadu

První návrh byl uchtit vyklápění vpředu a vzadu viz obrázek

Toto řešení se ukázalo jako velmi nevhodné, protože při pohybu desek vznikalo neúměrné tření a většinou se desky nesklopily či se během sklápění zasekly.

Vyklápění s uchycením z boku na panty

Druhý návr byl přinýtovat na desku dva jenoduché panky a ty následně přidělat na bok modelu.

Toto řešení bylo zpočátku natolik úspěšné, že jsem vytvořil i uvolňovací mechanizmus. Uvolňovací mechanizmus byl vytvořen jako otočný, ovládaný servem.

Bohu žel po testech s 1kg závažím bylo tření otočného mechanizmu natolik veliké, že serva jen "funěla" ale otočit s mechanismem nedokázala a to byla serva na 4kg. Podle mého mota "Co ti nejde hned, nedělej a vrať se k tomu později" jsem nechal vyklápění vyklápěním a začal jsem s nástřikem modelu