8. Nástřik

Po neúspěchu s vyklápěním jsem se raději vrnul na konečnou úpravu loďky. Celý model byl vybroušen do skoro požadovaného vzhledu (lépe to prostě neumím) a tak jsem celý model přestříkal stříkacím tmelem s plnícím účinkem.

 

Po nástřiku jsem provedl přebroušení pod vodou (namáčel jsem smirek do nádoby s vodou) se smirkem o zrnitosti 1200 a znovu nastříkal stříkacím tmelem a opět provedl přebroušení. Pro broušení pod vodou musíte použít smirek k tomu určený (je na kov), nezanáší se, a malý kousek vydrží opravdu dlouho.
Po druhém přebroušení jsem pro nástřik použil barvu ve spreji. Vím, že zkušení modeláři používají stříkací pistole s kompresorem pro hladší povrchy (po nástřiku na povrchu není takový ten "pomeranč") ale vzhledem k povaze používání modelu (i když je člověk opatrný, tak se prostě u vady nevyhnu škrábancům a oděrkám o kameny a písek) jsem tuto fajšmekrovinu vynechal.

Pro nástřik jsem tedy použil akrylátovou barvu ve spreji a to černou na spodek a bílou na vršek modelu. Bílou jsem zvolil kvůli viditelnosti na vodní hladině. Přišlo mi, že bílá bude i na dálku dobře vidět.
První nástřik jsem udělal ve třech vrstvách - když tam člověk nechá větší vrstvu barvy, tak než uschne, začne stékat obzvlášť na kolmých plochá k zemi.
Na obrázku je loď po prvním nástřiku

Po prvním nástřiku jsem celý model lehce přebrousil opět pod vodou a nastříkal druhou vrstvu.
Po zaschnutí jsem ještě celý model přestříkal bezbarvým akrylátovým lakem, kvůli větší odolnosti proti oděru.

A zde je výsledek.